Tematy na blogu
Kreator dokumentacji online

Ostatnio pisaliśmy na co zwrócić uwagę przy remoncie food trucka, żeby pozytywnie przejść odbiór Sanepidu – o tym tutaj. HACCP food truck – to nasz dzisiejszy temat – czyli jakie dokumenty potrzebujecie na odbiór food trucka przez Sanepid. Dziś trochę więcej.

Jakie dokumenty przygotować na odbiór food trucka przez Sanepid?

  • Orzeczenia do celów sanitarno-epidemiologicznych
  • Wynik badania wody – jeśli nie posiadamy wody w baniakach, tylko jesteśmy podłączeni pod wodociągi
  • Umowę na wywóz śmieci lub obiór zużytego oleju (jeśli będzie używany, np. kiedy coś smażymy)
  • Umowę z restauracją (opcjonalnie) – jeśli będziemy chcieli u nich np. obierać warzywa i owoce – pamiętaj, że w food trucku nie można obierać warzyw, możemy kupować je już obrane i umyte lub podpisać umowę z restauracją w której będziemy to robić. Jeśli wybierzemy rozwiązanie na podpisanie umowy z restauracją wtedy zazwyczaj potrzebować będziemy też umowy na transport z restauracji do food trucka z firmą, która takie usługi wykonuje. W food trucku nie powinniśmy też robić ciasta na gofry z użyciem świeżych jaj – oczywiście wszystko da się obejść i wybrać rozwiązanie odpowiednie dla każdego.
  • Dobra Praktyka Higieniczna (GHP) i Dobra Praktyka Produkcyjna (GMP) – możesz zamówić ją u nas lub skorzystać z naszego kreatora indywidualnej dokumentacji.
  • Dokumentacja HACCP food truck  – możesz zamówić ją u nas lub skorzystać z naszego kreatora indywidualnej dokumentacji.
  • Składniki alergenne w żywności – sporządź ich wykaz, coraz więcej Pań z Sanepidu zwraca na nie uwagę już przy odbiorze food trucka. O alergenach piszemy tutaj. Składniki alergenne są obowiązkowe i niestety można za to dostać kary. Czasami może się zdarzyć, że przy odbiorze nikt nam o tym nie powie, ani od nas tego nie wymaga, ale przy rutynowej kontroli już tak, więc przygotujmy się wcześniej.
HACCP food truck
HACCP food truck

To podstawowe informacje i dokumenty odnośnie odbioru food trucka przez Sanepid, oczywiście każdy przypadek jest INDYWIDUALNY i wymaga czasami konsultacji. My właśnie tak traktujemy naszych klientów Indywidualnie, razem szukamy elastycznych rozwiązań.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *