HACCP wata cukrowa i popcorn

HACCP wata cukrowa i popcorn – wymagania Sanepidu

Tematy na blogu
Kreator dokumentacji online

HACCP wata cukrowa i popcorn – czyli jakie dokumenty potrzebujesz przygotować dla Sanepidu. Na pewno wśród Was znajdą się takie osoby, które mają lub chcą prowadzić sprzedaż waty cukrowej i popcornu. Sprzedaż może odbywać się w lokalu, na świeżym powietrzu lub pod namiotem. W każdym przypadku wymagane jest przejście odbioru Sanepidu.

Kiedy prowadzisz sprzedaż w lokalu potrzebujesz zadbać o to, żeby wszystkie powierzchnie w części gdzie przygotowujesz watę i popcorn był łatwo zmywalne, dotyczy to blatów, ścian, drzwi i podłóg. Pamiętaj, żeby przygotować również badania wody. Badania wody najlepiej wykonać na 14 dni przed planowaną wizytą Sanepidu (jeśli oczywiście dasz radę). W skład badania wody wchodzi badanie mikrobiologiczne i fizykochemiczne – jednak nie wszystkie Inspekcje Sanitarne chcą badanie fizykochemiczne. WNIOSEK: dowiedz się co jest u Ciebie potrzebne (lub zadzwoń do nas), dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze.

W przypadku namiotu również musi mieć on łatwo zmywalne powierzchnie pamiętaj o tym. A jeśli chodzi o punkt wodny w namiocie to często jest to woda dostarczana z baniaków z podłączeniem do zlewu (niektóre jednostki sanepidu dopuszczają odstępstwa).

HACCP wata cukrowa i popcorn – jednak bez względu na lokalizacje musisz posiadać odpowiednie dokumenty:

Orzeczenie do celów sanitarno-epidemiologicznych – czyli tzw. „książeczka sanepidowska”

Umowa na wywóz śmieci

Badań wody– w przypadku wody z wodociągów

Dobrej praktyki higienicznej dla sprzedaży waty cukrowej i popcornu (GHP dla waty cukrowej i popcornu) – ujmiesz tutaj wszystkie procedury i instrukcje odnośnie higieny personelu, maszyn, sprzętu, pomieszczeń

Dobrej praktyki produkcyjnej dla sprzedaży waty cukrowej i popcornu (GMP dla waty cukrowej i popcornu) – to zbiór instrukcji i procedur od przyjęcia surowca po wydanie finalnego produktu.

Księga HACCP wata cukrowa i popcorn – to analiza zagrożeń z określeniem CCP dla sprzedaży waty cukrowej i popcornu oraz określeniem monitorowania i korygowania występujących CCP. Ta część nie zawsze jest konieczna. Sanepidowi często wystarcza dobrze opracowane GMP i GHP ? Jeśli chcesz napisz do Nas, zrobimy je dla Ciebie uwzględniając wszystko indywidualnie.

Jeśli masz więcej pytań, napisz do Nas z chęcią odpowiemy.

Komentarze

 • bożena

  Witam jestem zainteresowana ofertą Pani proszę o kontakt przez sms 534657451

  Odpowiedz
 • wspomagamy.pl

  Wysłaliśmy wiadomość, przypominam, że jesteśmy dostępni pod numerem telefonu: 781-239-930
  Pozdrawiam,
  Marta

  Odpowiedz
 • Monika

  Dzień dobry,
  zakupiłam nowe maszyny do waty cukrowej i popcornu, aby rozszerzyć ofertę mojej firmy. Prowadzę organizację i dekorację małych prywatnych imprez okolicznościowych: urodziny, chrzciny, komunie, wesela. Aby uatrakcyjnić strefę dla dzieci, chcę oferować watę i popcorn. Nie będę sprzedawać na straganach, festynach i innych imprezach otwartych. Nie będę również przyjmować pieniędzy „za wydaną sztukę”. Będę wystawiać rachunek za określony czas wykonywania usługi, np. wynajem z obsługą 3 godzinny. Czy w takiej sytuacji muszę posiadać wszystkie ww dokumenty?
  Z góry dziękuję i pozdrawiam

  Odpowiedz
  • wspomagamy

   Dzień dobry,
   tak w taki wypadku również trzeba się zgłosić do sanepidu i uzyskać decyzję.
   W razie dodatkowych pytań jestem do dyspozycji.
   Pozdrawiam,
   Marta

   Odpowiedz
 • Krzysztof

  Dzień dobry, a jeśli ani śmieci, ani wody co wtedy? Same GHP i GMP?

  Odpowiedz
  • wspomagamy

   Dzień dobry,
   Od GHP/GMP trzeba zacząć i w takim wypadku też najczęściej wystarczają tylko te dwie księgi. Wszystko też zależy od ich opracowania.

   Odpowiedz
 • Jacek

  Witam
  Jak można się z Panią skontaktować telefonu nikt nie odbiera
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • wspomagamy

   Dzień dobry,
   telefon jest aktualny 🙂 Być może wpisał Pan niepoprawny numer. Można napisać też na maila: marta@wspomagamy.pl

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.